V Hradci budou svítit desítky stromů a vánočních dekorací

  •  Ačkoliv je teprve říjen, některé ulice krajského města už mají vánoční výzdobu a další se do slavnostního rychle halí. Výzdoba se rozsvítí v sobotu 26. listopadu, tedy těsně před první adventní nedělí.

     Sloupy veřejného osvětlení v centru města už zdobí více než sto různých vánočních motivů – velkých sněhových vloček, oblouků s vločkou, chocholů a svící. Proč tak brzy? Jedním z důvodů je to, že Technické služby Hradec Králové výzdobu připevňují na místa především o víkendech, aby byl zásah do provozu na vozovkách a chodnících co nejmenší. Jelikož dekorací je velké množství, je třeba s jejich montáží začít s dostatečným předstihem. Elektrická zařízení se navíc musí před spuštěním ještě vyzkoušet.

    Letošní vánoční výzdoba se od loňské nebude příliš lišit. Kromě více než stovky různých dekorací na sloupech veřejného osvětlení se 26. listopadu večer rozzáří také zhruba pět desítek živých stromů, na které technické služby do té doby rozvěsí světelné řetězy. Výzdobu města ještě doplní dva osvětlené řezané stromy, které „vyrostou“ na tradičních místech, tedy Velkém a Masarykově náměstí. „Novinkou letošního roku je to, že klasické žárovky budou na řezaných stromech nahrazeny LED diodami. Na jednom stromě jich bude zhruba tisíc,“ řekl Martin Komárek z Technických služeb Hradec Králové. Náklady na elektrickou energii spotřebovanou svícením výzdoby města, která bude ulice osvětlovat až do 6. ledna, tedy do Tří králů, dosáhnou přibližně 100 tisíc korun.

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE