Tipnete si, kolik bude vážit samice slona afrického v ZOO Dvůr Králové dne 3. prosince?

  •  ZOO Dvůr Králové přichází s novým projektem, měsíčními soutěžemi pro návštěvníky a příznivce zoo, připravené ve spolupráci s Knižním klubem. Ta první, listopadová, vám může přinést hezký dárek pod stromeček. Stačí, když si tipnete, kolik bude přesně vážit samice slona afrického Saly, dne 3. prosince.

    V pavilonu Africká savana v současné době žijí dvě samice slona afrického Saly a Umbu, kterým je kolem třicet let. Saly je větší, než o něco málo starší Umbu, a tak je ve skupině dominantní samicí. Ve výběhu se k samicím připojuje i mladý samec Kito, který má vlastní pavilon. Moderní technika v pavilonu Africká savana umožňuje vážení slonů, které dříve nebylo možné, a tak mohou ošetřovatelé pravidelně sledovat váhu svých „drobečků“.   

    Zkuste si tipnout, kolik bude Saly vážit 3. prosince. Svůj tip zašlete do 30. listopadu mailem na adresu propagace@zoodvurkralove.cz, do předmětu mailu uveďte „Saly“. Autor nejpřesnějšího tipu se může těšit na novou encyklopedii „Příroda“, mimořádnou publikaci, obsahující více než 5 000 ilustrací všeho, co se na Zemi vyskytuje: od mikrobů po největší savce, od nerostů a hornin po mohutné sekvoje, od nejdrobnějšího hmyzu po impozantní šelmy a obrovské velryby. Cenu do soutěže věnuje Knižní klub. V případě shodných tipů bude rozhodující datum odeslání mailu. Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci zoo a jejich rodiny.
    Veřejné vážení Saly proběhne dne 3. prosince ve 13 hodin v pavilonu Africká savana. Všichni jsou srdečně zváni. 
     

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE