Na Bílou věž až do Štěpána a pak po celý rok 2012

  •  Hradecká kulturní a vzdělávací společnost za podpory Statutárního města Hradec Králové ve spolupráci s destinačním managementem Hradecko zve k prohlídce staroslavné Bílé věže.

     Na příští rok společnost připravuje navíc rozšíření provozní doby tak, aby zájemci měli možnost navštěvovat dominantu města od ledna až do Vánoc. Budou moci nejen za denního světla (od dubna do konce září každý den, po zbytek roku pak každou sobotu a neděli), ale každou první sobotu v měsíci také v noci (od 20 do 24 hodin) vystoupat na ochoz věže a potěšit svůj zrak úchvatným pohledem na působivě osvětlenou krajskou metropoli. Mohou tím nadále obohacovat statistiky, které jen pro tuto sezónu udávají od počátku roku do 30. listopadu počet 22869 návštěvníků věže.

    Všichni, kdo chtějí spatřit jedinečné panorama Hradce Králové a jsou ochotni vyšlapat 233 schodů, jsou srdečně vítáni. Během výstupu na věž budou míjet slovutný a impozantní desetitunový zvon Augustin, který je třetím největším v naší zemi. Tento turistický tip se pro mnohé může stát dobrou inspirací na originální dárek svým milým a blízkým.  Letošní víkendové denní prohlídky Bílé věže totiž pro značný zájem veřejnosti běží i nadále - až do 18. prosince - každou sobotu a neděli vždy od 9 do 12 a dále od 13 do 17 hodin. Poslední denní prohlídky se uskuteční o Svátcích vánočních – tedy na Boží hod vánoční 25. 12. a na Štěpána 26. prosince (na Štědrý den 24. 12. bude zavřeno).

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE