Kudykam aneb přehled Hapkovy a Horáčkovy tvorby v HK

 •  Pohodlně se usaďte do křesel a nechte se provést Penzionem svět z velkolepého lyrikálu Kudykam. Díla známé autorské dvojice Petra Hapky a Michala Horáčka rozezní Kongresové centrum Aldis 27.11. od 19:00. V rámci celorepublikového turné zavítá do Hradce Králové koncertní verze lyrikálu Kudykam přímo ze Stástní opery Praha. "Kudykam - písně z lyrikálu, tak se koncert jmenuje, nabízí posluchačům jedinečnou možnost vychutnat si písně těchto dvou hudebních géniů od samého začátku jejich tvorby až po písně staré několik málo měsíců," říká Martin Svoboda organizátor představení.
    Během večera zazní 16 nejpopulárnější písní lyrikálu, mezi kterými nechybí písně jako Rozeznávám, kterou znáte v podání Richarda Müllera, nebo Penzion svět. Celým koncertem provází sám autor projektu Michal Horáček. "Posluchače nečeká pouze klasický koncert, zazní také 6 stěžejních veršovaných dialogů lyrikálu Kudykam, které bude recitovat Michal Horáček," vysvětluje Anna Pragrová organizátorka představení.
   
    Všem písním dal nové hudební ztvárnění Ondřej Brzobohatý, jehož komorní orchestr bude doprovázet všech 7 interpretů, kteří se hradeckým divákům představí. "Diváci se mají opravdu na co těšit, na koncertě vystoupí skutečné hudební osobnosti," láká diváky pořadatel.
   
   
  Jako diváci tvhradec.cz máte jedinečnou možnost objednat si zlevněné vstupenky na představení na e-mailu: vstupenky@diemcarpe.cz

   O lyrikálu:

  Kudykam je lyrikál, tedy divadelní hra ve verších, které se dílem zpívají a dílem mluví; s trochou nadsázky "divadlo jedna báseň". Děj je duchovní cestou hrdiny (Martin), jehož na počátku potkáváme v jeho pokojíku "Penziónu Svět". Má se spokojit se svým "jistým", anebo se vyklonit do nejistoty a do víru příležitostí i hrozeb, který správně tuší za dveřmi svého pokoje? Má následovat strýce, který se na takovou cestu kdysi údajně vydal a prý dospěl ze pátého suterénu až kamsi nezměrně vysoko, možná až do přízemí? A má-li se k tomu odhodlat, bude vědět kudy kam? Jakmile si Martin tuto otázku položí, ocitne se tváří v tvář svému zhmotněnému přání v podobě Kudykama - ten se mu nabídne jako průvodce. Slíbí, že Martinovi bude podávat návrhy dalšího postupu, volbu konkrétních kroků nicméně ponechá na něm. Martin souhlasí, a tak se stává žákem vskutku bizarního Mistra. Na cestě ho čeká mnoho překážek, největší boj ale musí svést sám se sebou. Hudební část představení je dílem skladatele Petra Hapky (64) přičemž instrumentaci a scénickou hudby dostal na starost Ondřej Brzobohatý (25). V lyrikálu zazní celkem devatenáct písní. Část z nich - už úvodní V Penziónu Svět - vychází z předchozí spolupráce Michala Horáčka a Petra Hapky, většina je však nová; mezi novými šansony jsou klíčové tři: Hladiny, Tante cose da veder' (oba zpívá Kudykam) a Havrani na sněhu (zpívá Martin). Signálním singlem pak byla zvolena píseň Přišlo mi to vhod, duet Martina s Martinou.
   

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE