Hradecké kapry čeká podzimní výlov

  •  Podzimní výlov královéhradeckých rybníků je opět tady. Městské lesy jej zahájí v úterý 25. října na rybníku Roudnička, následuje rybník Datlík v úterý 2. listopadu a nakonec rybník Cesta myslivců ve středu 9. listopadu. Nejvíce ryb se tradičně nachází v rybníku Datlík, kam je i letos veřejnost srdečně zvána. V rámci výlovu zde budou rybáři prodávat přímo z hráze Hradecké kapry. Těch se minulý rok podařilo vylovit okolo pěti tun a prodat přibližně 2 500 kusů. Letošní odhad je o 2 tuny vyšší. Ryby, které městské lesy neuplatní na Královéhradecku, každoročně putují do Polska.

     

     „Hradecký kapr je výjimečný nejen svou kvalitou, ale i chutí. Naše rybníky mají přítok z lesa a nedochází v nich ke splachu umělých hnojiv z okolních polí. Rybníky na území Městských lesů Hradec Králové jsou ale také z velké části odbahněné s písčitým dnem. Nemají tak klasickou bahenní příchuť, které se jinak rybáři před Vánocemi zbavují několikaměsíčním sádkováním,“ uvedl Milan Zerzán, ředitel městských lesů Hradec Králové.
    Kromě avizovaného prodeje během výlovu bude možné Hradecké kapry koupit před vánoci na sádkách u rybníku Datlík i v lokalitě U zeleného sloupku na Novém Hradci Králové, kde tradičně probíhá i prodej vánočních stromků.

     

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE