DANETA: Projekty zvyšují kvalitu našeho vzdělávání a prestiž školy

  •  Mateřská škola, základní škola a praktická škola DANETA úspěšně integruje do svých školních vzdělávacích programů evropskou aktivitu eTwinning.

     Prostřednictvím informačních a komunikačních technologií vznikají mezinárodní vzdělávací projekty, které přinášejí školám do výuky nové metody práce, a vzdělávání tak získává evropský rozměr. S každým zrealizovaným projektem dochází u učitelů a žáků mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol k rozvoji znalostí cizích jazyků a informačních technologií.  Často dochází k setkání s odlišnými kulturami a žáci se učí vzájemné toleranci a týmové spolupráci.
    Daneta patří v eTwinningu mezi velmi úspěšné školy. Získala nejen národní certifikát Quality Label a evropský certifikát European Quality Label, ale také Národní cenu eTwinning za rok 2011. Ve školním roce 2011/2012 realizuje společně s partnerkou školou ze Slovenska mezinárodní vzdělávací projekt s názvem „Nové příběhy o pejskovi a kočičce/Nové príbehy o psíčkovi a mačičke“. Projekt je finančně podpořen částkou 15 000 Kč z dotace poskytnuté Královéhradeckým krajem.
    Informace o mezinárodním vzdělávacím projektu „Nové příběhy o pejskovi a kočičce/Nové príbehy o psíčkovi a mačičke“ jsou k dispozici na http://novepribehy.webnode.cz/ nebo http://www.facebook.com/novepribehy
    Od září 2012 realizuje DANETA nový projekt s názvem „Na cestě do života“, jehož cílem je pomoci žákům s mentálním a kombinovaným postižením s integrací do společnosti a se získáním pracovního uplatnění. Záštitu nad projektem převzal radní Královéhradeckého kraje Jiří Nosek. Bližší informace získáte na http://www.daneta.cz/

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE