Slavnostní otevření Preventivně informačního centra

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
 • Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

  Get Adobe Flash player

  8.2.2011

   

   

  dne 4. února 2011 v 10:00 hodin, bylo slavnostně otevřeno Preventivně informační centrum Policie České republiky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje v areálu Územního odboru Hradec Králové. Slavnostního otevření se zhostil ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brigádní generál JUDr. Petr Přibyl společně s vedoucím Územního odboru Hradec Králové plukovníkem Mgr. Petrem Krásou. Pozvání na slavnostní otevření přijal primátor města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink se svým náměstkem pro školství, sociální věci, zdravotnictví a životní prostředíBc. Leošem Kučerou. Slavnostnímu otevření byli dále přítomni zástupci statutárního města Hradec KrálovéKrajského úřadu Královéhradeckého krajeMěstské policie Hradec Králové a policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje a Územního odboru Hradec Králové. 
  Po slavnostním přestřižení pásky zúčastnění vstoupili do vnitřních prostor centra. Zde o centru pohovořili jak zástupci policie, tak i zástupce statutárního města Hradec Králové.

  Realizace vybudování centra, respektive rekonstrukce a vybavení stávajících prostor v areálu Územního odboru Hradec Králové probíhala v roce 2010. Náklady na vybudování činily celkem částku ve výši 269 tisíc korun, kdy významnou částkou 200 tisíc korun se podílelo právě statutární město Hradec Králové, zbylých 69 tisíc korun investovalo Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

  Cílem činnosti centra vedeného Preventivně informační skupinou Hradec Králové je pořádání přednášek pro skupiny osob především z města Hradec Králové různých věkových kategorií, od dětí předškolního věku, až po seniory. Přednáškovou činností budou policisté informovat širokou veřejnost (děti, mládež, seniory, rodiče, chataře, cyklisty…) o rizikových jevech ohrožujících právě danou skupinu s radami a preventivními informacemi, jak se daným rizikům vyhnout, či jak minimalizovat následky. Přednášky mohou být například na téma vhodného zabezpečení majetku, možností ochrany objektů, bezpečnosti v silničním provozu, nebezpečí virtuální komunikace, mezi něž se řadí takzvaná „kyberšikana“, zvyšování právního povědomí mládeže či prezentace práce či jednotlivých složek Policie České republiky.
  V průběhu přednášek budou mít návštěvníci možnost zhlédnout multimediální prezentace, videosnímky, či informační cykly. Součástí centra je i stálá expozice zaměřená na prezentaci Policie České republiky, včetně distribuce preventivních materiálů.

  Všechny služby centra jsou poskytovány zdarma. Provozní doba centra vždy po předchozí domluvě s pracovníky Preventivně informační skupiny. 
  Preventivně informační centrum je dislokováno v Hradci Králové, Malšovice, ulice Mrštíkova 541, v areálu Policie České republiky Územní odbor Hradec Králové. Budova centra se nachází jako první za služebním parkovištěm u křižovatky ulic Mrštíkova a Náhon.

   

   

   

Líbila se vám tato reportáž? Podělte se o ni!

Přidat tuto reportáž na:Přidat k FacebookPřidat k TwitterPřidat k MySpacePřidat k Google Bookmarks

Přejete si odkaz na toto video umístit na své stránky?
Zkopírujte jednu z níže uvedených variant do kódu Vašich stránek:
Slavnostní otevření Preventivně informačního centra
Slavnostní otevření Preventivně informačního centra

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE