Kinu Centrál hrozí zánik

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
 • Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

  Get Adobe Flash player


  10.5.2012
   Aprílové dění kolem artkina CENTRÁL ukázalo, že kino není jen projektem pro pár fandů, ale místem, kde to opravdu žije. Konalo se několik koncertů na podporu artkina, na nichž umělci vystupovali zdarma či jen za úhradu cestovních nákladů. Zajímavě se plnila i „čtyřlitrovka“ dobrovolného vstupného. A zafungovala především petice na záchranu artkina. Do 20. dubna, kdy byla odevzdána její první část, text podepsalo téměř 5 200 diváků, fandů a sympatizantů. Téma CENTRÁL se tak opět vrátilo na program zastupitelstva, což vedlo k odhlasování podpory 325 tisíc korun na další provoz kina. Děkujeme všem zastupitelům, kteří tuto pomoc podpořili a budou dále jednat o dalších krocích. Petice bude projednávána jako samostatný bod na jednání zastupitelstva 29. května. (Začátek jednání je ve 13 hodin, kdy přesně přijde téma CENTRÁL na pořad jednání se uvidí, až bude zveřejněn program.)


  PŘIJĎTE PROSÍM SVÉ KINO PODPOŘIT!
  Pořád totiž existují názory některých zastupitelů a neúspěšných kandidátů o tento post, že kdyby tu kino nebylo, možná by se ani nic nestalo. Anebo že je lepší řešit problémy insolvencí provozovatele a poté vše zkusit po čase případně vybavovat znovu. Z různých komentářů z fóra politiků na webových stránkách magistrátu vše vypadá, že téma (ne)zachování provozu bez dlouhé prodlevy je to nejdůležitější, co se ve městě nyní děje. No, uvidíme. 
  Velkou neznámou je také, kdo bude případně provozovat kino, a to již třeba od léta. Je totiž vypsáno nové výběrové řízení. Sdružení Pro-Centrál se do něj hlásit nebude, celý projekt bude ale předložen novou společností, která se bude o další provoz ucházet. Tak si držme palce. Ale hlavně, ať už dostane dění kolem kina nějaký konkrétní pozitivní směr... 
  Díky podpoře Vás diváků – i přes problémy, jež současný provoz CENTRÁLu sužují, jste chodili na filmy a další akce, a artkino dál žije. I přes několik změn v programu a chybějící programovou brožuru. Ještě jednou děkujeme za podporu. Bez brožury se bohužel musíme obejít i v květnu, ale doufáme, že peníze, jež by stála, umožní dále držet provoz bez větších změn.

  Program, včetně případných nevyhnutelných změn, najdete na webové stránce WWW. KINOCENTRAL.CZ a na facebookovém profilu artkina.

Líbila se vám tato reportáž? Podělte se o ni!

Přidat tuto reportáž na:Přidat k FacebookPřidat k TwitterPřidat k MySpacePřidat k Google Bookmarks

Přejete si odkaz na toto video umístit na své stránky?
Zkopírujte jednu z níže uvedených variant do kódu Vašich stránek:
Kinu Centrál hrozí zánik
Kinu Centrál hrozí zánik

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE