Hluk v okolí Festivalparku

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
  • Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

    Get Adobe Flash player

    16.2.2011

    V roce 2010 během velkých festivalů Rock for People, Pleasure Island a Hip Hop Kemp probíhalo ojedinělé měření hlukové zátěže Krajskou hygienickou stanicí a Národní referenční laboratoří pro komunální hluk při Zdravotním ústavu se sídlem v Ostravě za finanční spoluúčasti statutárního města Hradec Králové a nájemce Festivalparku. S jejich výsledky bylo seznámeno jak vedení města, tak zástupci komisí místních samospráv. Předběžně známé výsledky měření hlukové zátěže vedly nájemce Festivalpraku k omezení počtu vícedenních akcí. Zároveň se také každoročně přizpůsobuje harmonogram vícedenních festivalů a časy ukončení produkcí tak, aby byly minimalizovány dopady hluku na přilehlé městské části a obce. Více jasno také vnesly do dnešního rozhodnutí rady města i výsledky dotazníkové akce, prostřednictvím které byla v loňském roce oslovena široká věková kategorie občanů v okolí.

    Radní dnes souhlasili, že pro rok 2011 se dramaturgická skladba akcí konaných ve Festivalparku ustálila na dvou velkých hudebních festivalech a několika „menších“ akcí různého zaměření. V porovnání s předchozími dvěma lety se akce typu Summer of Love či Pleasure Island, které obvykle znamenaly velkou subjektivní hlukovou zátěž pro okolí, v roce 2011 neuskuteční.

Líbila se vám tato reportáž? Podělte se o ni!

Přidat tuto reportáž na:Přidat k FacebookPřidat k TwitterPřidat k MySpacePřidat k Google Bookmarks

Přejete si odkaz na toto video umístit na své stránky?
Zkopírujte jednu z níže uvedených variant do kódu Vašich stránek:
Hluk v okolí Festivalparku
Hluk v okolí Festivalparku

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE